| Mih_Mihai_2000 a întrebat:

am o problema, am o masea cariata si s-a umflat foarte tare si ma doare intr.un hal ce pot face pentru ami trece durerea? PS"am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai auzit de SCOBITOARE?
Curati gaura de mancarea putrezita in ea (de aceea doare), clateste bine cu apa statuta.
Durerea va trece pe moment, dar va trebui sa mergi la dentist pentru plombare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic!
trebuie sa fugi la dentist sa-ti dea drumul la infectie de acolo, altfel infectia poate urca spre cap si faci meningita!

| Crackman a răspuns:

Mergi la medic pana nu dai in cangrena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până ajungi la dentist îți recomand Ketonal.

| Yon1470 a răspuns:

Ia si tu Aulin, cica iti trece.

| Voicu_Rus_1948 a răspuns:

Salut!
Daca te afli intr-o localitate cu serviciu medical de urgenta trebuie sa mergi acolo cat mai repede pentru. a scapa de durere pana poti sa mergi la stomatolog.
Daca nu, poate exista prin apropiere o farmacie cu program non stop.
Sau poate ca poti sa suni la medicul de familie pentru. un sfat.
Sau poate ca poti suna la medicul de garda de la vreun spital.
insanatosire grabnica!