| david280613 a întrebat:

Salut TPU, am o problema de o luna de zile, am avut covid iar de atunci am început să am atacuri de panică, când mă gândesc la asta respir greu și îmi este frica sa nu am ceva la plămâni, pe lângă asta simt și un nod in gat (doar când mă gândesc), tot de atunci am și nasul înfundat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la radiologie (la raze, popular) pentru a vedea daca ai sau nu sechele la plamani. Este chiar recomandat. Eu am facut.
Iti va disparea si panica.