| Dema a întrebat:

Am o problema foarte mare! Mama mea are probleme cu dimensiunile piciorului (este foarte lat ) deaceia nu prea gaseste incaltaminte ca s-ai fie comoda. Acum o saptamana in urma am fost cu mama sa-mi cumpar incaltaminte de vara si am observat ca am si eu piciorul lat si cu greu mi-am gasit o pereche pe marimea mea dar oricum ma string putin. Acum tot ma gindesc ce sa fac sa nu am piciorul lat va rog cine stie ce sa fac! Dati-mi un sfat, voi ce ati face in locul meu? Funda +vot. plisss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pancamo a răspuns:

Ce greutate ai? in cazul in care esti supraponderal, este de ajuns sa slabesti, la cca 15 kg date jos, mai scade marimea piciorului cu aprox 1-1, 5 numere. Mai poti incerca sa porti pantofi, sa mergi mult pe jos cu ei, iti modeleaza piciorul si il subtiaza, cu putina durere big grin sper ca am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus Dreamy! Atâta vreme cât te simți bine, nu te doare nimic și piciorul nu este afectat de vreo deformare ortopedică nu te sfătuiesc să te agiți. Atenție la încălțămintea prea fixă, care strânge pentru că aceasta poate cauza monturi (și monturie deranjează întradevăr pentru că dor).
O zi cu zâmbet să ai și bucură-te că ești sănătoasă!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Bună stai liniştită că încălţămintea se poate face şi la comandă pentru că unii oamenii nu îşi găsesc încălţăminte pe mărimea lor la picior.