| lorenmorgan a întrebat:

Sunt o fata inalta am inaltimea1.68 ma streseaza un singur lucru ca port marimea la incaltaminte 40 uneori imi pot procura si incalaminte cu marimea 39 asta ma bucura foarte mult deoarece nu- mi arata piciorul mare) cand imi cumpar incaltaminte cu marimea 40 ma simt incomod mereu o intreb pe mama mea daca aceasta incaltaminte imi face piciorul mare? voi fetele care sunteti de aceeasi marime la incaltaminte ca si mine tot va simtiti incomodate si stresate ca poate cineva sa-se rida de tine ca ai piciorul mare?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Să ştii că nu eşti singura de pe planetă care poartă mărimea 39-40.
Uite, şi eu port cam aceleaşi mărimi dar mă simt foarte bine în pielea mea.
Secretul este să îţi cumperi încălţăminte care se aşează bine şi să nu fie de culoare albă deoarece după cum ştii, albul dă senzaţia de mărire.
Chiar nu ai de ce să te simţi incomod.
Să-ţi mai spun ceva, am colegi în clasă care poartă şi mărimea 45-46 şi nu îşi mai fac atâtea complexe.
Important este să fii tu sănătoasă şi fericită.
Mărimea 39-40 nu este atât de mare încât să-ţi iasă în evidenţă într-un fel urât, deci nu sunt motive ca să râdă cineva de tine.
Pa-pa.

| MissMikaelson a răspuns:

Am fost si eu in situaţia asta până am înţeles ca pe mine de fapt ma durea drept in c.r de ce ziceau alţii. Am o prietenă, oarecum care mereu zice : " uite câta laboaca / picioru/cracii are asta! " si o înjur si ii spun c-o omor si tace laughing) fă si tu chestia asta sa nu mai bagi in seama pe nimeni. E frumos ca esti înaltă. Eu am 1.72 si e foarte frumos ca sunt slabă si picoare lungi. Multe fete ar vrea sa fie aşa. Eu am inceput sa ma bucur de faza asta. Fă-o si tu!

| manoleche a răspuns:

Daca ai marimia mare la picior vei fi nanta.