| TPUşiUPT1 a întrebat:

Am o problema la mana stanga simt ca nu mai am forta in ea ca inainte, imi tremura putin si nu mai pot ridica gatrera de ex pentru ca simt un disconfort de la incheietura pana la cot, si cand scriu simt acel disconfort.Am fost la medic si a zic ca daca vreau sa aflu care e problema trebuie sa ma duc in alt oras pentru o analiza care e cam costisitoare.Eu cam stiu care ar putea fi cauza pentru ca am cam uzat mana la maxim:la skanderberg, la aruncat cu mingi sau pietre, dat cu pumnul in porcaria aia de punch machine din mall-uri.Am uitat sa precizez ca am 18 ani.
Stie cineva ce am afectat? Nervi, articulatii etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Exact... nervi si articulații. Poți încerca la un chiropractor sa îți zica ce-i cu articulațiile tale si eventual sa ți le reașeze (pocnească).
https://youtu.be/ZbCJ0hgKNTA

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Faci o inveatigatie la mana si te lasi de prostii. Odihneste mana o perioada mai indelungata. Maseaz-o cu creme antiinflamatoare si fa-i miscari usoare cu ea.

| SkyPilot a răspuns:

Pare a fi o problema neurologica. Poate a fi o nevrita.
http://www.csid.ro/dictionar-medical/nevrita-11309654
Chestia asta nu te ajuta prea mult, trebuie intr-adevar sa faci o investigatie.
Este foarte posibil sa fie o inflamatie a unui nerv fara legatura cu felul in care ai folosit mana.

| KLLO a răspuns:

Iti rupi mana la skandenberg! nu mai face asa ceva NICIODATA si poti sa-ti distrugi si nervii foarte usor dand cu pumnul in obiecte si daca iti distrugi nervii nu or sa -si mai revina la normal. Unge-te cu niste ulei de ricin, cauta la farmacie sau plafar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KLLO):

Iti rupi mana doar daca nu stii sa tragi... eu cand m-am inscris la un club de skandenberg primul lucru pe care l-am invatat acolo a fost cum sa trag corect sa evit accidentarile.