| Th3Vip3r a întrebat:

Am si eu o întrebare.Am 15 ani, și de 2 saptamâni au început durerile de genunchi acum mă doare cotul drept si îl am roșu' țin să precizez că nu am mai facut sport de 3 saptamâni.
Întrebarea e de ce m-au durut genunchi și acum mă doare cotul drept?
Ultima data cănd am făcut sport am fumat vreo 5-10 țigări
Vă rog să răspundeți serios sunt foarte îngrijorat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Du-te la medicul tau de familie, el este in masura dupa o verificare amanuntita si dupa analize sa iti spuna ce ai. O zi buna.

| ccaattaalliinn a răspuns (pentru LaLaura):

De fapt nu trebuie sa se duca la medic. E clar ca are o scadere de calciu. Si ar treui sa isi cumpere niste vitamine si calciu. Degeaba se duge la medicul de familie. Tot asta o sa ii spuna. Eu cand am scadere de alciu ma doare degetul mic foarte tare. Fiecare cu simptomele luiwinking

| LaLaura a răspuns (pentru ccaattaalliinn):

Medicamentele nu se i.au dupa ureche, calciu are efect negativ asupra organismului in proportie mare, de aceea are nevoie de un set de analize la indrumarea medicului de familie. Cu sanatatea nu e de joaca.

5 răspunsuri:
| ccaattaalliinn a răspuns:

Lipsa de calciuwinking Si lasa tigarile nu iti fac bine.

| Th3Vip3r explică (pentru ccaattaalliinn):

Mulțumesc de sfat.

| ccaattaalliinn a răspuns (pentru Th3Vip3r):

Nu ai pentru cewinking