| Mayumi a întrebat:

Am si eu o problema. De o luna parul meu se unge foarte repede (e cu matreata). Fac dus in prima zi e in regula in a doua zi incepe sa se unga foarte tare. Mi-am luat Head & Shoulders cu menta e formula aceea noua care elimina matreata insa nici un rezultat.

Nu mai stiu ce sa fac ce sa cumpar niste idei va rog. Dau funda!

P.S. Parul meu este pana la umeri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lya18 a răspuns:

Nu tot timpul problema e din cauza sampoanelor. Mai folosesti ceva pentru par?
Ti-l speli/limpezesti foarte bine?
Eu una nu prea folosesc sampoanele din comert la care li se face asa multa reclama si in plus folosesc si un balsam sau o masca pe urma.
Folosesc Sampon Petrole Hahn (pentru par gras) de la Plafar si e foarte bun (a costat aproximativ 15 lei) dar preturile variaza.

3 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Mergi la farmacie, poate sa-ti recomande un sampon pentru problema ta. acum ceva timp am avut si eu problema ta si am folosit un sampon(nizoral-recomandat de medicul de familie)care m-a ajutat si acum nu mai am nimic (samponul este vreo 30 de lei), am folosit la un moment dat head&shoulders anti matreata si nu a dat rezultate.

| michael5813 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa folosesti un sampon cu "dedicatie" pentru par gras! daca citesti pe recipient, vei vedea ca scrie pentru ce tip de par este recomandat. balsamul in general ajuta la aspectul de par gras asa ca ar fi bine sa renunti la el o perioada daca folosesti...

| ajamamiau a răspuns:

Poate o sa crezi ca sunt nebuna.dar vorbesc foarte serios. Daca vrei sa ai un par curat si moale...iti recomand (in cazul in care stai la casa)sa te speli cu sapun de casa...ai putea sa iei de la bunici si cu apa de ploaie. Poate dupa prima spalare nu va fi cine stie ce, dar dupa mai multe spalari o sa vezi ce par minunat si sanatos o sa ai.