| Dariuspeerta a întrebat:

Am si eu o problema. De vreo doua luni imi pocnesc genunchii cand ma aplec, sau cand fac genoflexiuni. Nu am avut aceasta problema pana acum. Tin sa menztionez ca nu am mai fost la fel de activ ca asta vara, dar am facut in fiecare zi un pic de miscare. Asta vara insa nu am avut problema asta, dar am stat foarte mult timp in apa de rau rece cu piciorele. Va rog ajutor...imi va trece? Multumesc! dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catafan a răspuns:

Este lipsa de calciu.

6 răspunsuri:
| LOLA33 a răspuns:

Eu zic ca nu ai nimic si eu pateam asa trebuie sa faci mai multa miscare si.ti trece.

| george232323 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.Ai artrita.
Tratament:
1. Luati o jumatate de lingurita de pudra de ghimbir o data pe zi.
2. Aplicare de caldurape articulatii ofera un usor comfort.
3. Tratamente reci functioneaza bine atunci cand articulatiile sunt inflamate.
4. Consuma peste gras. Contineacizi grasi si omega 3.
5. Ia o lingurita de ulei de in pe zi.
6. O alternativa dulce iaurt+miere+nuci
nucile sunt foarte importante sa nu le uiti.

| catafan a răspuns (pentru george232323):

Sau lipsa de calciu pe scurt!

| george232323 a răspuns (pentru catafan):

Da de obicei lipsa de calciu netratata rapid duce la deterioratea usoara a tesutului osos ceea ce inseamna artrita

| Dariuspeerta explică (pentru george232323):

Si ce pot sa fac, ce sa mananc ca sa imi completez aceasta lipsa de calciu...

| george232323 a răspuns (pentru Dariuspeerta):

Trebuie sa incluzi in alimentatia ta zilnica lactatele