| Catalin235 a întrebat:

Am suferit o fractura iterativa de radius stang cu deplasare. ( https://imgur.com/a/gxgivme [m-a apasat pe os ca sa il fixeze] ) si peste 3 saptamani ar trebui sa imi scot ghipsul. Daca sar in piscina cu apa de 3m, se poate rupe iar osul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| crud a răspuns:

E fain ca ai precizat ca piscina are apa. Da' tu nu poti sta linistit 3 saptamani?

Răspuns utilizator avertizat
| h3y a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fortezi piciorul si daca sari in apa, esti expus la un risc de a-l rupe inca o data.