| Robtzelu a întrebat:

As vrea si eu daca stiti pastile sau ceva in gen pentru dezvoltarea corpului? ( Nu ma refer la masa musculara, ci mai mult la inaltime etc ) Nu vreau steroizi sau mai stiu eu ce alte prostii, nu vreau sa ma imbib in chestii din alea, vreau ceva bun, care sa nu imi dauneze sanatatii, eu ma mentin fizic ( vreau sa zic ca fac exrecitii fizice deci nu o sa iau pastilele de pomana le voi insotii cu mese regulate si sport )

P.S: dau funda celui mai bun raspuns ( de preferat sa gasesc aceste pastile la farmacie, si am mai zis NU STEROIZI SAU SUPLIMENTE MAI STIU EU DE CARE! Vreu ceva sa nu dauneze. ) Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Salut ma pricep foarte bine la suplimente, pastile si steroizi. Îti recomand HGH Support sau HGH Stimulator 100, este vorba de niste pastile care îti stimuleaza hipofiza (o glanda cat un bob de fasole) aflata sub creier sa secrete mai mult hormon de crestere in timpul somnului. Sunt ingrediente obtinute natural si nu contine hormoni sau anabolizanti.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Daca exista pastile, sigur nu o sa cresti de la ele, si iti fac rau la stomac si ficat.
Cresti doar pana iti permite adn-ul tau, daca parintii tai sunt mici de statura, normal ca si tu o sa fi la fel. In general copii nu depasesc inaltimea parintilor. Poti sa stimuze cresterea prin inot si baschet, dar sa il practici cel putin de 2-3 ori pe saptamana, dar nu o sa cresti mai mult decat iti este gene, cum nu poti sa schimbi nici culoarea ochilor.
Nu stiu cati ani ai, dar in general o sa cresti pana pe la 21 de ani.

| Robtzelu explică (pentru LaLaura):

Am aproape 17 ani, si decat mama sunt mai inalt ( cu un cap mai inalt ) desii ea este mica de statura.

| LaLaura a răspuns (pentru Robtzelu):

Si eu sunt mai inalta decat mama, mama are 1, 50, eu 1, 55, tata are 1.80, eu am mostenit-o pe mama, si am 23 de ani, nu am mai crescut de la 14 ani. Deci nu poti sa lupti impotriva adn-ului.

| Sn4k3 a răspuns:

Baschet sau inot. Asa te inalti si iti dezvolti si musculatura.

| Teardrop a răspuns:

Orice e pastilă îţi dăunează într-un fel sau altul.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Cel mai bun medicament este baschetul in cazul inaltimii.