| elgoog a întrebat:

Salut TPU, astazi mi-am rupt piciorul si va trebui sa stau pe bara 3 saptamani deoarece am avut noroc si nu a fost o ruptura asa de grava, am primit o atela si pastile. Treaba e ca eu fac sala de 5 ori pe saptamana si va trebui sa ''lenevesc'' putin pentru ca nu am ce face. As vrea ceva idei prima saptamana sau chiar si a 2-a (depinde cum ma simt) pentru a nu ma ingrasa, as vrea sa pun cat mai putina masa mai ales ca nu voi putea sa ard caloriile momentan. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Pentru hrana, contacteaza un nutritionist.

Ca idei ce sa faci... Iti poti achizitiona carti, de dezvoltare personala, psihologie, nutritie, etc.
Poti urmarii videoclipuri de emisiuni interesante, sa te joci jocuri, sa legi prietenii virtuale cu persoane din alte parti.

Mie una, imi fac placere toate acestea. Ma bucur ca nu e grav ceea ce ti s-a intamplat. Recuperare integrala si rapida ♥

| elgoog explică (pentru Sophieka):

Normal prin "idei" ma refeream strict la îngrășat laughing. De ocupat timpul am cu ce din fericire. Dar oricum, super idei, iti multumesc! ❤️

8 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Poți să mergi la sală și să lucrezi celelalte grupe de mușchi!
Tragi si tu ușor
Așa doar de întreținere
Ușor și multe exerciții sa stii ca sunt mai calitative de cât puține și grele

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Dacă vrei sa nu ai probleme cu tendoanele întreabă medicul daca nu cumva ar fi bine sa miști ca la pian toate degetele de la piciorul respectiv tot timpul cât ești treaz!

| elgoog explică (pentru RxTx):

La asta ma gandeam, mi-a spus doctorul ca pot face asa, mai ales ca durerea s-a calmat fata de ieri. Cred ca de maine, poimâine voi reveni la sala

| elgoog explică (pentru RxTx):

Buna idee, mersi mult

| Sophieka a răspuns:

Sunt grupuri pe Facebook, precum acesta, unde se vand carti la preturi mici, 10 - 15 lei..Sunt utilizate, dar in stare buna...Am achizitionat multe :
https://www.facebook.com/groups/2042661466003252

Sau pe elefant.ro, au preturi accesibile.

Pe Youtube gasesti multe emisiuni si videoclipuri interesante, si meditatii, s-a.m.d

| elgoog explică (pentru Sophieka):

Mersi mult de tot ❤️

| Sophieka a răspuns (pentru elgoog):

Cu mult drag ♥