| Lowraaa a întrebat:

Buna happy vreau sa stiu daca este cineva pe aici care stie care e treaba cu visele. Nu cred neaparat in superstitii sau lucruri de genul asta dar azi noapte am avut un vis foarte ciudat si m-am trezit incremenita de spaima.
Am visat ca dintr-o pestera, sau mai mult o scorbura dubioasa incep sa iese multe pisici mari, urate si cu ochii mari si rosii. Nu vor sa ma atace doar trec in fuga pe langa mine. Simt cum incepe pamantul sa tremure si se aud tot felul de tipete de animale. Simt cum incremenesc acolo. Nu pot sa ma misc, doar sa ma uit la deschizatura neagra a pesterii. Prin tot vacarmul asta se aude puternic o voce de femeie batrana( pe care cred ca nu am mai auzit-o niciodata) si incepe sa tipe incontinuu "vine mortul". Apoi m-am trezit. Nu stiu daca ati avut vreodata un cosmar din care sa va treziti si sa fiti atat de paralizati de frica incat sa nu va puteti misca. Nu stiu daca dupa visul asta a fost un fel de paralizie in somn ( pentru nu m-am putut misca pentru cateva secunde) dar eram total constienta ca ceva rau o sa mi se intampla si am inceput sa plang. Daca aveti vreo idee ce e cu visul asta as fi recunoascatoare. Daca nu sper ca nu o sa mi se intample nimic rau.

Răspuns Câştigător
| DricA a răspuns:

Gasesti pe zodiacool.ro semnificatia viselor. Eu recomand sa cauti interpretarea pentru fiecare element mai important din vis, cum ar fi „pestera", „pisici", „mort", etc apoi sa legi semnificatiile intre ele. Asta te poate ajuta sa gasesti o semnificatia a visului pe care l-ai avut.
https://www. zodiacool.ro/vise/interpretare-vise

2 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Visele nu semnifica nimic, sunt doar subconștientul nostru si atat

| Raizing a răspuns:

Heyhappy

Intr-o Antichitate Foarte veche - pisicile erau considerate demoni.Batrana figureaza ca fiind zeul m o r t z i -care indeamna pisicile(demoni) -sa fuga(sau vor muri) de cineva -mai inspaimantator ca ele.Pestera este Taramul de Dincolo(iadul)!

In alta ordine de cuvinte: cineva cu rea intentie(care nu te prea place, iti vrea raul - o sa moara -si o s'ajunga in iad!)