| LoveeHatee a întrebat:

Salut TPU. Care sunt cele mai bune proteine pentru cresterea muschiului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Muschiul creste pe partea nordica a copacilor, stancilor etc. si nu are nevoie de proteine (doar de umezeala si aer).

| darrio2007 a răspuns:

Mușchi de vită sau de porc? Eu il tin in condimente 1-2 zile si apoi il pun pe grătar.

| RAY a răspuns:

Pentru creșterea masei musculare este bun carnea de orice fel dar si culturism, nu e ușor să faci sport, trebuie un program, antrenor, mâncarea de calitate, antrenament

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce muschi vrei sa-ti creasca? laughing

| Frank51 a răspuns:

Te referi la aminoacizii esențiali?

| Paracetamol0lol a răspuns:

Munca cum ar zice tatahee hee

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Probabil tatal tau e foarte firav...

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Cosmin86):

Să i sugi ranga lui tata

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Mda, injuratura tipica de muncitor sarantoc si ratat laughing)

Dispari ma cu munca ta cu tot laughing

| Corchii a răspuns:

Cele din lactate si din carne

| CelCareRamaneInUrma a răspuns (pentru Corchii):

Nu sunt si alea din surse vegetale la fel de eficiente?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Nu prea, ca nu au profil complet de aminoacizi.