| intrebcenustiu a întrebat:

Ce recomandati dintre pfizer si johnson? Am vazut ca au murit oameni dupa ce au facut vaccinul cu oricare dintre ele. Cei care v-ati vaccinat, ce reactii adverse ati avut? Nu stiu pe care sa il aleg dintre cele 2.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pfiser eu si toata familia mea, nici un simptom dupa vaccin si nu a murit nimeni, nici din familie si nici dintre cunsoscuti sau prieteni.

| gabicoo a răspuns:

Pfizer! Ca efecte secundare am avut durere la locul injecției și cefalee. Voi face și doza 3 săptămâna viitoare!

| Lukasssz a răspuns:

Eu m-am vaccinat cu pfizer si nu am avut efecte adverse, alegerea e personala.

| Werrich a răspuns:

Am făcut cu Pfizer și uite ca sunt bine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfizer e ok. nu am avut reactii adverse, doar la a doua doza m-a durut locul unde a fost facuta injectia.

| gigite a răspuns:

Alegerea e personala.

| Jonas94 a răspuns:

Pfizer, în luna mai, la 3 săptămâni de la rapel, am făcut miocardită, care a trecut fără probleme.
Acum sunt în carantină la domiciliu, infectat cu covid.
Datorită vaccinului, simptomele sunt suportabile.

| Ava1231 a răspuns:

Eu am facut johnson si n am murit. L am facut ca era o singura doza doar
M a durut mana si am avut 2 zile febra pentru care am tot luat paracetamol.

| salieri84 a răspuns:

Du-te linistit cu Pfizer. Nu am avut nicio reactie adversa, cu excecptia unei dureri de intensitate foarte mica, in umarul vaccinat.

| TitoJacksana a răspuns:

Oamenii aia au murit deoarece nu le-a rezistat corpul la vaccin, poti sa faci orice vaccin ca e benefic