| claudiuinvis a întrebat:

daca vreau sa imi fac ochelari dar momentan vreau doar lentilele cu dioptriile pe care le am si apoi peste putin timp pot sa adaug si protectie pentru lumina albastra, respectiv heliomat? Fara sa plătesc din nou rama si lentilele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popa482 a răspuns:

Salut! Numai la crearea lentilelor se poate adăuga opțiunile acestea. Îți faci acum lentilele cu ceea ce vrei, ca să nu mai investești prea mulți bani.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai din experienta mea de ochelarist de 15 ani nu am auzit sa le faci heliomate dupa aia. Ori iti iei lentileme heliomate, ori simple.