| Stefygg a întrebat:

de 3 saptamani fumez tigare electronica...Si cam de 2 saptamani ma jeneaza inima sau plamanii si am frisoane..Se poate sa fie cancer-tbc ceva grav sau o simpla raceala sau pana ma obisnuiesc cu lichidul? Am 18 ani. Fumez de 2 ani tigari normale si acum de 3 sapt tig electronica...

Mentionez tongueana saptamana trecuta am fumat lichid(aroma) de proasta calitate din lipsa de experienta.

P.S scuze nu am gasit "Sanatate" si de accea am postat la "Adolescenti"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ai o răceală, consultă un medic. Nu e de la țigări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cu incredere tigare ta normala. cea electronica este 2 poate 3 ori mai perficuloasa datorita chimicalelor inhalate. fa o ecografie pulmonara+consultatie. e posibil sa ai doar o raceala care necesita tratament.

| IlincaToma a răspuns:

Ai mare grija de unde cumperi lichidul, e posibil sa-ti fi facut mai mult rau decat tutunul! Ar trebui sa mergi la medicul de familie, nu sta asa! Si eu m-am lasat de fumat cu tigara electronica dar nu am avut nici o problema(foloseam tigara si lichidul de la Vapers, comandem one line)!

| Stefygg explică (pentru IlincaToma):

Sa inteleg ca frica mea pentru cancer etc este nula?

| IlincaToma a răspuns:

Doamne,ce ai copile? Nu mai gandi asa! Poate esti racit daca nu te_ai intoxicat cu lichidul de la t. electronica! Fugi la medic pentru linistea ta!