| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, de cam o luna jumate mi-a aparut pe penis cam pe la jumate o umflatura, la inceput a fost mica dar acum e putin mai mare, aveti idee ce este?

Va rog fara medici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vena care irigă penisul.

| vlllaaddd a răspuns (pentru darrio2007):

Aia nu e vena. e un cos pe penis care se tot face mare

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Pai pare că știi ce e. Dar totuși dacă e ceva care se va infecta chiar nu crezi că e cazul de medic?

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu stiu ce este, stiu doar ca e o umflatura ca un bob de orez si s-a facut mai mare si nu stiu ce sa fac si daca va disparea sau nu.

| VoidEternal a răspuns (pentru vlllaaddd):

Poate fi un fir de par crescut sub piele. In cel mai bun caz.

| vlllaaddd a răspuns (pentru VoidEternal):

Pai se umfla chiar asa tare?

sunt disperat nu stiu ce sa fac

| VoidEternal a răspuns (pentru vlllaaddd):

Da. Se poate. Dar nu ai cum sa afli fara un control. Și poate fi riscant sa stai așa.

| vlllaaddd a răspuns (pentru VoidEternal):

La medic imi e cam rusine sa ma duc.

de ce ma feresc de aia nu scap.

| VoidEternal a răspuns (pentru vlllaaddd):

Rușinea nu are treabă cu sănătatea.

| darrio2007 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Aha. in cazul ăsta mergi la medic. Nu putem sti noi ce ai tu. Ti-o fi rusine dar asta e.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Daca nu vrei un medic nu ai vrea sa-ti recomand un măcelar?

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic.Gandeste-te ca oamenii aia nu fac 6 ani de facultate plus inca pe atatia de practica specializata pentru ca posibili pacienti sa puna intrebari pe TPU.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Și eu am. Penisul meu este foarte venos. Nu știu exactit dacă e vreo problemă dar mă cam deranjează. Acum nu știu ce să zic. Consultă un medic și apoi mă ți și pe mine la curent