| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp mă doare abdomenul și pieptul sus și pe la plămâni. Respir puțin mai greu și când nu fac efort. Atunci când fac sport parcă mă sufoc.
De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ti s-a mai spus nu iti faci exercitiile corect nu mananci cat trebuie si ce trebuie si esti epuizat.In curand o sa fi obsedat pe chestia asta

| anonimg a răspuns:

Ai nevoie de exercitii fizice zilnic. Incalzire, la fel cum am invatat la scoala. Exista si exercitii de respiratie.
Recomandat este sa te inscrii la un sport, ceva: fitness, inot, etc; fara sporturi competitive.
Sunt bune si plimbarile cu bicicleta.

| Sn4k3 a răspuns:

La cat mananci. Nu stiu daca e de la asta, dar nu m-ar mira. Ti-am zis ca nu o mai duci mult.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Moartea prematura are si ea cauze identificabile : prostia; de cele mai multe ori! asta ar trebui sa intelegi!

| Caro34 a răspuns:

Daca nu ma insel, ti-am mai raspuns odata! Te rog mergi la medic, daca simti ca nu esti in regula. Este posibil sa fi facut complicatii si nu are rost sa stai acasa! Numai bine!

| missfatadelatara a răspuns:

De la lipsa unei vizite la pneumolog.

Acolo îți face radiografie, spirometrie și îți dă tratament corespunzător.

Respirația deficitara poate avea multiple cauze. Cauta pe Sfântul Google și o sa descoperi ca poți muri într-o lună.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Cred ca m ai condiție fizică, daca mai si fumezi...