| Canndii a întrebat:

De vreo luna am o problema la ochiul drept.
Când îl închid și ma uit in stânga (cu ochiul închis) simt ca am ceva in colțul sau, gen o mizerie ceva dar când ma uit nu se vede nimic, nu ma deranjează in timpul zilei, ci doar noaptea când încerc sa dorm, ca orice om, nu pot tine ochii nemișcați și când privesc in stânga simt acel lucru "invizibil"
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mefi a răspuns:

Nu stiu sigur poate chiar ai ceva si nu vezi acel lucru, poate ai ceva iritatie, poate fii iar de la oboseala sau de la cum stai cu ochii in telefon nopatea tarziu si pe mine ma mai jeneaza sa zic asa noaptea cand ma bag la somn dupca ce stau tarziu si cu ochii in laptop.
Oricum daca nu iti trece, cel mai bine e sa mergi la medic:
Sper ca te am ajutat big grin

| Canndii explică (pentru Mefi):

Sa fim serioși, cine doarme la 10-11? Și îmi voi face programare la oftalmolog. Am problema asta și ziua, deci... Dacă ce spun acum nu are logica e de la oboseala laughing

| Mefi a răspuns (pentru Canndii):

Pai putina lume oricum laughing
Asa sa faci e cel mai bine big grin

| Canndii explică (pentru Mefi):

Ceva ce nu are logica* vezi. ce ziceam laughing

| Mefi a răspuns (pentru Canndii):

Ai dreptate dar asta e mai rau pentru tine, deoarece poti avea probleme serios sad
Totusi sper ca nu, oricum dupa ce iti trece sa imi spui si mie ce ai avut, te rog big grin

| Canndii explică (pentru Mefi):

Am rezolvat, nu am fost la oftalmolog dar acum, când m-am trezit nu am mai simțit chestia aia in ochi.

6 răspunsuri:
| Hexus96 a răspuns:

Dacă intr-adevar vrei să rezolvi ceva du-te la oftalmolog.