| TPU9999 a întrebat:

deci asa o situatie... Am fost recent la competitii sportive, si am fost lovita pe langa zona pelviana, aproape de coapsa dreapta. La inceput m-a durut cand faceam efort fizic, dar acum am observat un nod, care nu prea ma deranjeaza, dar cand il apas simt un pic de durere. As vrea sa aflu ce e asta mai exact, si cat de grav poate fi. Vreau sa ma adresez unui medic, dar inainte de asta sa aflu ce poate fi. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MajicAro a răspuns:

Buna ziua!
In zona descrisa foarte vag de D-voastra exista sute, poate mii de puncte dureroase, corespunzatoare unor diferite structuri anatomice diferite.
Care este localizarea anatomica preciza, care este caracterul durerii, tipul si inensitatea acesteia, ce sex, greutate, ocupatie, antecedente aveti?

| TPU9999 explică (pentru MajicAro):

Deci e aproape de regiuea unde se leaga femurul de zona descrisa, e o durere suportabila, pe care o simt doar daca apas zona data, sex feminin, in jur de 53 kg si am 16 ani, sportul cu care ma ocup-baschet, si nu.

| MajicAro a răspuns (pentru TPU9999):

Eu zic sa mai astepti cateva zile si daca durerea persista recomand sa mergi la doctor.Ai probleme cu urinarea?

| TPU9999 explică (pentru MajicAro):

Nu am probleme cu urinarea, problema e in nodul care s-a format dupa lovitura.

| MajicAro a răspuns (pentru TPU9999):

Atunci sunt aproape sigur ca nu este nimic grav, iti recomand sa faci ce ti-am spus mai sus

| TPU9999 explică (pentru MajicAro):

Multumesc mult

| MajicAro a răspuns (pentru TPU9999):

Cu placere