| aburama22 a întrebat:

e normal sa am ameteli la 14 ani sunt baiat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu ai normal sa ai ameteli, motiv pentru care ar fi bine sa mergi la medicul tau de familie cu care sa ai o discutie despre aceasta problema, care sa te consulte si sa-ti faca investigatii. http://www.i-medic.ro/......e-ameteala

| emima a răspuns:

Se poate sa ai probleme cu ochii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e normal la nicio varsta sa ai ameteli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`Nu este deloc normal!
Ar trebui sa mergi sa te consulte un medic si sa-ti spuna ce trebuie sa faci mai departe!
Poti sa ai lipsa de calciu(sau chiar spasmofiloie-lipsa acuta de calciu in organism) sau poate altceva...
De normal nu e normal...ar trebui sa mergi la un consult medical si analize ca sa afli SIGUR ce ai si CUM se poate trata!

| TPUuser199 a răspuns:

Eu cand ma ridic din pat ametesc foarte rau. Asta este lipsa de calciu

| schmoll a răspuns:

Si eu am patit la fel,eram anemic,lipsa de calciu,dar eu sunt un caz fericit,am luat niste magneziu,am mancat banane,urzici,si peste un an am fost sanatos,poti sa ai spasmofilie,asta am crezut ca am si eu, asa mi-au spus medici, da na, oricum un consult nu strica, bafta

| anonima01 a răspuns:

Nu, nu este normal! Ar trebui sa te duci la doctor! Poate ai o lipsa de calciu sau de altceva in organism si ar trebui sa mergi la doctor pentru a-ti spune el ce sa faci si ce sa iei.
Bafta!

| BencheaAdelin a răspuns:

Normal ca nu e normal dar nici grav ai ameteli din cauza durerii de cap sau fiindca nu ai mancat

| aburama22 explică (pentru BencheaAdelin):

Am mancat si ieri noaptea m-a luat ameteala state-am in pat si se invartea totul

| aburama22 explică:

Multumesc o sa merg la doctor

| dyya888 a răspuns:

Nu este normal. Poate doar daca te lovesti la cap.

| PaolaS a răspuns:

Poate fi carenta de fier, subalimentare sau sedentarism