| hatzul a întrebat:

Exista vreo posibilitate de a te înălța? Tin sa precizez ca părinții mei au : 1, 70 tata si 1, 60 mama, iar eu am 1.66 la 18 ani, sunt băiat. problema e ca ma simt cam aiurea cand ii vad pe ceilalți mai înalți. multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Trebuia sa te gândești la asta cu 4 ani în urma...

| hatzul explică (pentru Catrice):

Dacă aveam mentalitatea de acum, atunci, sigur ma gândeam...

| Adi88 a răspuns:

Poti sa ajungi pe la 1. 70 sau peste da nu cu mult ca nu permite genetic, doar facand un sport gen baschet si cu o alimentatie corecta. Posibil sa mai cresti un pic pan la 19, 20 maxim.

| Lov3Boy a răspuns:

Nup, si daca te informezi putin.de pe forumurile medicale, intaltimea este oferita de ADN, am un prieten de 1.85.are 19 ani, si de cand era mic copil statea doar in casa si se uita ori la tv sau dupa statea la pc, era de mic asa foarte inalt, e adn ul, sport ul... face si el foarte putin. daca incepi cu el din clasa 1-4