| baiatulxboyx a întrebat:

fac sala si ieri si azi am mancat popcorn. 70 de grame ieri ca a venit un prieten la mine si am facut popcorn chio la microunde, el continea doar ulei vegetal sare si popcorn. Iar azi am fost la film si mi-am luat un popcorn mic si o apa plata...Sala am facut doar ieri, azi am fost in ziua de pauza. Ar fi trebuit evitate alimentele de care v-am zis? Fac sala pentru cresterea in masa musculara dar NU VREAU SA PUN GRASIME PENTRU CA AM FOST GRAS, AM SLABIT MULT(65 kg cu 1, 85 m) SI ACUM VREAU SA PUN MUSCHI.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Mă bucur că ai grijă de greutatea și de sănătatea ta,însă ești prea exagerat.
Popcornul nu îngrasă,doar dacă este consumat în exces. Tu,după cum ai povestit ai mâncat foarte puțin,ceea ce nu te-a afectat cu nimic,mai ales că faci sport.
Mănâncă sănătos,dar nu chiar așa,mai poți gusta unele chestii,în cantități mici.
În caul popcornului chiar nu îți face griji,nu te îngrasă,mai ales că tu ai mâncat foarte puțin. Stai liniștit!
Momentan ai o greutate normală și o înălțime potrivită,însă habar nu am ce vârstă ai.
În loc de suc,bea apă plată cum ai făcut la film. Apa plată nu îngrașă, te ajută foarte mult. Evită apa minerală, nu e bună.

Numai bine!

| tapeee a răspuns:

Trebuie sa ai grija ce mananci, dar nici in halul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de preferat sa eviti pe cat posibil astfel de alimente, dar daca consumi din cand in cand, nu e nici-o problema.70 de grame de popcorn nu-ti vor afecta cu nimic silueta.