| Abx12 a întrebat:

Ieri am facut greseala de a ma da cu bicul jos. De cand m-am dat am o usturime si o mancarime de neimaginat, noaptea asta abia am dormit 3 ore. Am inteles ca m-am iritat pentru ca e pielea sensibila, dar cam cat dureaza durerea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dar nu trebuia sa stai asa. Foloseste crema Nivea sau orice alta crema si nu vei mai simti usturime.

| Abx12 explică (pentru anonimg):

Avand in vedere faptul ca sunt minor, nu as vrea sa vorbesc cu parintii mei despre treaba asta, daca nu folosesc creme se duce in 1 zi sau 2?

| anonimg a răspuns (pentru Abx12):

Usturimea se duce în cel mult 2 zile.
Dar mâncărimea va dura și o săptămână; și nu poți face nimic pentru ca să scapi de ea. Te va ajuta un pic spălatul zilnic.

| RobertMoon a răspuns:

1-2 zile, dar te-ai iritat că ai tăiat contra firelor de păr

| Abx12 explică (pentru RobertMoon):

Trebuia gen sa tin mana intre
***** si partea de sub abdomen pentru ca daca se atingeau ma ustura ca naiba! O sa imi revin?