| Bisbiavatar12 a întrebat:

ieri am fost cu bicicleta iar dupa ce am ajuns acasa transpirat am dat drumul la aerul conditionat, dupa 15 min l -am oprit si dupa 2 ore a cam inceput sa ma doara pieptul, cu dureri mai mari cand respiram adanc. Azi-noapte m-am trezit de vreo 2-3 ori ca nu puteam dormi pe burta din cauza ca ma durea pieptul, iar dimineata s-a mai ameliorat putin, ma doare doar cand trag aer. Nu fumez. Nu am apucat sa merg la doctor si de aia intreb aici pentru a-mi face o idee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna, draga! happy Sfatul meu este sa mergi cat mai repede la un medic, caci nu e de gluma. Si sa nu mai faci greseala de a da drumul la aerul coditionat sau la ventilator atunci cand esti transpirat, pentru ca te poti imbolnavi de plamani. Multa sanatate iti doresc si, repet, du-te cat poti de repede la un medic! Sa ai o zi frumoasa si un weekend minunat! Te pup cu drag! kiss Pa, pa!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Puteai sa faci soc termic si sa crapi, no joke. In alta ordine de idei, ca sa nu mai faci timpenii de genul pe viitor, cand pleci de acasa lasi frumos aerul conditionat pornit si il programezi sa se opreasca cu vreo 10-15 minute inainte de ora la care estimezi ca te intorci. O sa fie racoare si bine, dar nici nu o sa tragi 18-20 de grade in tine venind de afara de la 30.

| Bisbiavatar12 explică:

Serios?

| iknoweverything a răspuns:

Corpul tau a fost încălzit si ai dat drumul la aerul rece.
Ai tras aer rece în piept.
Nu este indicat sa faci asta.
Nu e nevoie sa dai drumul la aerul conditionat.
Doar relaxează-te putin pana iti revi la normal