| MoroșanuGigi324 a întrebat:

SALUT TPU!
În legătură cu grăsimea bucală cum as putea scăpa de ea fără operatie adică prin exercitii și care ar fi acelea?
Trebuie neapărat operație?
Și dacă da, as avea câteva întrebări despre operatie:
1. Efectele sunt permanente?
2. E dureros?
3. Cât costă?
4. Merită făcută la bărbați pentru aspect voi ce ziceți?
5. Dacă o fac ar fi șanse să se mai depună la loc pe termen îndelungat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Singura operatie, numai minca, tine dietă si intr-un an vei slabi, ca esti gras de aia ai fălci

| Yuoia a răspuns:

1. Ce este grasimea bucala?
2. Orice operatie este dureroasa.
3. "Merita"? Adica merita? Nu. Nu merita. Dar merita sa pui mana pe gramatica limbii romane.
Cum mama dracului la voi trec toate greselile si pe mine ma corecteaza robotul?!

| Yuoia a răspuns (pentru Yuoia):

Am scris ca tine "se" "merita" dar robotul stie ca eu scriu corect de obicei. Exceptie cand bag degetele intre taste.

| Bazzed a răspuns (pentru Yuoia):

1. Grăsimea obrajilor
2. Dă și tu un search pe google sa vezi ce e anestezicul

| Yuoia a răspuns (pentru Bazzed):

1. Esti gras cu totul. Si te ascunzi in dosul unei expresii ca "grasimea bucala". Slabeste!
2. Ciudat ca intrebi de durere din moment ce stii ca exista anestezic.
Da si tu un search pe google si vezi ce se intampla dupa ce anestezicul nu-si mai face efectul.

| Bazzed a răspuns (pentru Yuoia):

1. Având în vedere cât de repede ai răspuns, ma îndoiesc ca sunt eu ala care sta doar în fata pc-ului
2. Și acum ca recitesc întrebarea lui e posibil sa se fi referit la cum va fi în general fără grăsimea bucala, nu neapărat în timpul operației sau imediat după idk
Dacă ai fi făcut tu asta primul știai deja ca nu e dureros și chiar dacă pacientul simte vreun fel de durere și anunță cadrele medicale se rezolva destul de repede https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279553/ (nu stiu cata engleza ști, dar ia aici)

Răspuns utilizator avertizat