| KaMiKaZe13 a întrebat:

Nu doar odată m-am uitat pe TPU pentru a observa diverse metode prin care poți scăpa de grăsimea abdominală și de grăsimea din zona coapselor. Toate răspunsurile pe care le-am observat sunt de genul,, abdomene; flotări,,. Sincer nu prea îmi surâde ideea celor două (abdomenele - plictisitor; flotări - obosesc foarte repede). Mă întreb ceva mai diferit nu există? Adică de exemplu exercițiu în care nu trebuie să folosesc atât membri membrelor cât și ale abdomenului? Prefer ceva care să dea rezultate pe termen foarte îndelungat(1-2 ani), decât ceva comun...
Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate asta te ajută: http://www.copilul.ro/......a1118.html
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autosugestia.trebuie sa te indoi mult, mult pana ajungi sa te lingi pe organul tau precum cainele, cand sta pe prispa si nu are ce face.si cand ajungi te autosugistionezi. unii isi scot si doua coaste pentru asta.dar cu mult antrenament reusesti.eu sunt slab.din nastere.sageata.

| KaMiKaZe13 explică (pentru anonim_4396):

Sincer, te crezi interesant? Eu unul vorbeam serios. În fine, felicitări dacă te mai străduiești puțin vei fi ca,, VIP-urile,, ce apar pe Antena 1, 2, 3 după 11 noaptea. GOD Bless Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai kamicazule? daca mergi la osala de bodybuilding sunt instructori ce-ti pot spune ce muschi sa lucri, ce dieta, cu ce aparate.tu nu vezi cata lume sufera de probleme de genul asta de la adoles.[pana la mine care am 47 de ani si chiar vreau sa scap de burta, dar se tine de mine precum puiul de maimuta de maicasa? nu este frate nici un panaceu universal, sau o metoda unanim valabila.fiecare isi gaseste propria metoda,dar se merita sa lupti impotriva firii tale? cand ea tinde sa ajumga conform mostenirii genetice ce o are, tu sa o infometezi sau sa o supui la regimuri care sunt impotriva ei? incepand cu o anumita varsta, natura isi face treaba ei.toata lumea vrea minuni.nu prea sunt decat cu truda, cu multa cheltuiala, si mult efort.sau foame.

| bis a răspuns:

Incearca o crema de corp abraziva si un burete mai aspru, fa de 2 ori pe saptamana um masaj rapid cu crema si buretele,mai incearca un drenaj limfatic de sus in jos si invers pe toata lungimea abdomenului, bea o cana de ceai verde in fiecare zi cu o jum de lamaie stoarsa, dar far zahar

| KaMiKaZe13 explică (pentru bis):

Las-o moartă cu ceaiuri și creme. Povești de adormit copii. Grăsimea se dă jos doar prin exerciții și dietă bună. Eu doar ceream un program mai interesant în care îți sunt solicitați doar un tip de mușchi ( ex doar mușchii picioarelor )