| HeLps a întrebat:

Intr-un timp m-a durut spatele cam 3-4 saptamani dupa aceea mi-a trecut dae la anumite miscari simteam durerea.Azi durerea a reaparut. Ma doare deasupra fundului mai in dreapta. Nu ma doare cand pun mana sau apas nici chiar daca dau mai tare...
Nu vr sa aud raspunsuri gen du-te la doctor sau alte din astea. Si ma mai doare cand stranut. Doctora clubului de volei la care joc mi-a spus ca sunt muschi spatelui.

Va rog spuneti-mi ce as putea face anumite exerciti cel care raspunde cel mai bine si ma lamureste ce fel de problema am si imi spune ce sa fac si va functiona are o FUNDA mareeee!@!

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa fie cum zici,, muschii spatelui,, dar oricum ar trebui sa iti faci o radiografie la coloana, sa nu fie cumva asta problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o crema ffff buna, se numeste "Gheara dracului"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da de la muşchii spatelui ţi se trage.
Probabil ai tras curent, ai răcit, cine ştie.
Părerea mea este că ar trebui să te vadă şi un medic înainte de toate.
Te pup!

| HeLps explică (pentru anonim_4396):

Da, m-a vazut un doctot si acelasi raspuns mi l-a dat si ea "muschi spatelui"

| HeLps explică:

Apropo am uitat sa mentionez ca practic volei de performanta si nu prea am timp de pauze! big grin

| SeBy_SeBy_1996 a răspuns:

Ar trebui sa faci multe abdomene si sa de dai cu ceva unguent