| D4K4R a întrebat:

La tampla stanga mi-a cazut o parte din par de ceva timp. A descoperit ca pe aceeasi parte am si o carie la o masea. Aparitia cariilor pot provoca caderi ale parului pe partea respectiva?(un mit pe care l-am gasit pe internet si nu stiu cat de adevarat este). Sunt sigur ca nu chelesc genetic pentru ca nu am nici rude cu chelie si parul mi-a cazut de la o singura tampla nu de la ambele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Felys a răspuns:

E doar o coincidenta faptul ca ai si carie si pierderea parului, sub nici o forma nu au legatura una cu cealalta