| anonim_4396 a întrebat:

ma ustura si ma mananca cateodata pielea ce ramane dupa acoperirea capului penisului. Nu am avut contact sexual, doar acum 5 luni sau mai bine si aseara am incercat sa trag pielea si s-a crapat ca si cum m-am taiat si a curs putin de tot sange, ce sa fac? Am inteles ca e de la sampon ca m-am spalat cu unul de menta, de la aia o fi? Imi trece de la sine sau? Nu vreau sa merg la spital specific

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un cabinet dermatologic sau urologic, sa te vada un medic, ca poate fii vorba de o boala cu transmitere sexuala.
Nu ai de ce sa mergi la spital, ci la un medic dermatolog sau urolog.
Daca nu te tratezi acum, nu vei mai putea avea relatii sexuale pe viitor, iar rana aia de pe penis se poate intinde.
Vindecarea ei durand luni bune sau ani, daca nu-i tratat la timp.

| Victor2003 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e vorba de boala ca am facut protejat si acum nu mai simt nici o durere sau mancarime eu am cicit pe net de la sampon ca m.am spalat cu un sampon de par cu mena a fost o infecție

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai spala cu acel tip de sampon si vezi xe se intampla. Daca nu se rezolva problema spre bine, consulta un medic fie el si de familie daca nu vrei un dermatolog sau urolog.

Răspuns utilizator avertizat