| Octavian4044 a întrebat:

Maine ma duc sa mi se rezolve cu unghia incarnata.
Mi s-a spus ca nu e asa grav inca si ca dureaza 5 minute interventia chirurgicala.
Spray sa inghete degetul de la picior apoi anestezie cu seringa.
Intrebarea mea este.
Stie cineva daca doare cand baga acul?
Imi este frica de ace si seringi, ajutor va rog.
Ce pot face pe moment sa nu ma doara?
Sa nu ma uit sau orice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Nu o sa te doara, doar vei simti putin acul in tine, iar peste vreo 7 secunde nici nu iti vei mai da seama ca ai degetwinking.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

In comperatie cu durerea operatiei intepatura cu seringa nu prea mai conteaza

Nu stiu cum de unii oameni nu gândesc în momentul in care urmează să li se extirpe 1 centrimetru cub de carne infectata
că acest lucru doare mai rau dupa ce trece anestezia
de cât o simplă injectie

cum sa te gânedesti la acea injectie
DACĂ TOT ÎȚI PLECE SĂ TE PANICHEZI HAI SĂ ÎȚI DAU EU MOTIVE DE
PANICĂ PANICA PANICA PANICA PANICA PANICA!:

Ce ai zice in cazul in care nu te-ai opera si infecția va ajuge l ainima si se va face infecție la o valvă de la inima si instantaneu se va infecta si plămânul
si medicii o sa spună că a ajuns infecția si la creier
asa ca nu sa invetat inca antibioticul care sa poata ajunge sa dezinfecteze creierul pentru ca are o protectie o plasma prin care trec doar substantele mai mici de 5 nanomicroni
asa că dacă in restul corpului ar mai exista posibilitatea cu greu sa fie sanse sa te scape de infectie dar rămânând cu traume post infectie

la creier nici o sanssa sa aiba ce sa iti faca pentru ca la nivelul acesta sa ajuns acum azi cu tehnologia si medicina, daca s-a infectat creierul gata ca pa si adio.

Așa că dcă ții la viața ta mergi imediat la medic da acolo ceva sa fie bine bine de tot sa fie foarte multumit cadou

si gata rezolvi problema
nu zic sa ii dai spaga ci cadou ca sunt sarbatorile si ca a facut treaba buna

si sa nu plece din românia
ca si eu sunt medic de utilaje și echipamente medicale si mi-am băgat piciorul in ea de tara ca romanii sunt zgarciti hapsani avari calici mincinosi si tepari cand vine vorba sa platesca serviciile prestate
si am plecat
acum sa se duca cu echipamentele la vrăjitoare să le repare vrăjitaorea
că ingineri in tara aceea buni car să mai repare câte ceva nu o sa mai aiba romanii de unde sa ia pentru ca si-au batut joc de ei
si au negociat si au comentat de fiecare data când omul care presta servicii cerea un ban pentru munca lui românul are in sânge să zică că e scump

asa ca rămâneți acolo cu scumpii vostri pentru că vă pleacă
medicul părăseșțe corabia!

| Jei729bd a răspuns:

Da, o sa te doară si nici nu cred ca iti pune șprai ca mie nu mi-a pus si când o băgat acul am simtit o durere de ne imaginat ~_~ da sa nu cumva sa nu dai șpagă la doctor ca eu am facut greseala astasad si sa comportat cu mine ca cu un gunoi:") recomand sa dai vreo 50 de lei la doctorul chirurg ca sa nu pățești ca mine:") pup:* operație ușoară