| ÎngerCretin a întrebat:

Mananc o data pe zi ( si foarte putin ), beau multa apa, nu prea mananc dulciuri si fast -fooduri, fac inot si fotbal si tot nu slabesc. Am putina "sunculitza" pe burta si vreau sa o dau jos! Fac inotul foarte des (5 pe saptamana, cate 3 ore ) si profesorul e foarte dur. Ce pot face sa slabesc? Nu sunt exagerat, asa ca vreau treptat. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Meticulosul a răspuns:

Fii atent totuși la ce anume mănânci cănd mănânci puțin! incearcă fără pâine
Poți să mănânci carne fără pic de grăsime legume varză salată fasole păstăi ardei gras cantități mici și fără pâine.

| ÎngerCretin explică (pentru Meticulosul):

Paine mananc din an in paste, si la fiecare masa mananc salata de rosii cu ton in sos propriu sau imi fac o supa de legume sau de burta.

| Cryshhtian a răspuns:

Salut! gresesti fiindca mananci o data pe zi! corpul nu are de unde sa isi ia nutrientii necesari, asigura-ti 4 mese bogate in legume,fructe, evita prajelile, mananca mai mult fiert si pe grill, poti sari coarda, transipiri si in acelasi timp e sanatos pe inima sau poti sa alergi dimineata sau seara.

| ÎngerCretin explică (pentru Cryshhtian):

Nu pot sa mananc de mai mult de o masa pe zi! Si atunci de abia mi-e foame.

| Cryshhtian a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Nu ai pofta de mancare, nu e prea bine