| MistaKe a întrebat:

Mie imi este cam frica sa merg la dentist. Mi s-a facut o carie la o masea si cred ca ar trebui sa imi puna o plomba. O sa ma doara?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bebitssaa a răspuns:

Buna! Fa-ti curaj si mergi, daca nu mergi acum tot o sa trebuiasca sa mergi si atunci te v-a durea mai tare! Stai linistita, nu o sa te doara acum deloc! I-ti v-a faca anestezie sau te v-a da cu spray si nu vei simtii absolut nimic. Stai linistita si du-te fara grija, nu te v-a durea deloc :*!

6 răspunsuri:
| Oanna96 a răspuns:

Nu te va durea deloc.Stai linistita.Du-te si rezolva'ti problema.:*

| Kesha1428 a răspuns:

Buna draguta!happy Totul va fi bine. Daca nu te-a durut cand ti-a luat caria, cand iti pune plomba nici atat.Sa stii ca eu am mers vara asta la dentist de 6 ori,avnd carii, masele rupte, de pus plombe si nu m-a durut deloc.inainte de a intra in sala,si stateam pe hol,tremuram rau de tot, dar cand am intrat denstista era foarte draguta, si a umblat usor si nu m-a durut deloc.Asa ca eu iti urez bafta si sa nu-ti fie teama.Torul va fi foarte bine.
P.S:am avut nevooie de cate 6 anestezii si nu m-a durut.happy

| wolverine13 a răspuns:

Daca numai plomba trebuie sa iti puna nu te doare

| MistaKe explică:

Multumesc!

| MistaKe explică:

Vă Mulţumesc!