| MarianMrn223 a întrebat:

numele meu este Marian, am 18 ani iar de ceva timp ma confrunt cu ceva cumplit. Fac atacuri de panica! Primul a fost acum aproximativ 2 luni...nu era cine stie ce, dupa o data pe saptamana mai făceam! Deja ma obișnuisem cu ideea, acum 3 zile am făcut unul rău, m-a tinut cca 30-40 de minute! Mi s-a pus un junghi la ceafa, si simțeam ca ma sufoc, stare de anemie severa.E de atunci respir foarte, foarte greu si mi simt carnea amortita. Am fost la medic, nu am nici o problema de sănătate. Va rog frumos cei care a ti trecut prin asa ceva dați-mi un sfat. Astept si pe WhatsApp ajutor... Va rog din suflet, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Medicul vizitat a fost psiholog?

| MarianMrn223 explică (pentru sierra1):

Nu, medic de familie

| sierra1 a răspuns (pentru MarianMrn223):

Poate ar trebui să-i faci o vizită celui scris pe primul rând

| Andreeush a răspuns:

Mergi la un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atacul de panica se produce in urma unei tulburari anxioase. Aceasta tulburare se vindeca prin psihoterapie cognitiv comportamentala. Daca sunt dese si grave, la inceput se pot prescrie anxiolitice. (Psihologul face terapia. Psihiatrul prescrie pastilele).

Răspuns utilizator avertizat
| MarianMrn223 explică:

PS:nr telefon 0765532767