| AlexNameRandomBIPPP a întrebat:

pot zice ca am o mica problema, azi vreau sa ma duc cu niste prieteni la balci si vreau sa ma dau in redenumitul "Ciocan", ma rog nu asta ar fi problema, nu mi-e frica de "Ciocan" mi-e frica sa nu-mi fie rau si sa vomit peste colegii mei laughing, faza e ca anul trecut m-am dat intr-o chestie care te invartea foarte tare si mi-a fost rau. Este vreo modalitate sa-mi opreasca raul asta macar azi?

ps: imi e rau si de masina dar la drum lung daca are vreo relevanta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Modalitate sa nu ti se faca rau? Nu exista.

In schimb poti folosi medicamentele pentru raul de masina ca sa nu vomiti. Ti se va face rau dar nu risti sa faci spectacol acolo, daca nu cumva bei 3 beri inainte s ate urci in chestie.

Vezi ca alea trebuie luate cu nu stiu cat timp inainte deci sa te pregatesti din timp.

| AlexNameRandomBIPPP explică (pentru RoCkKiD):

Mi-am luat niste pastile acum ceva vomitocalm poate is bune de ceva daca nu aia e laughing

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Iti va fi rau oricum. Dar, cum se numea inainte Ciocanul? Spui ca este redenumit.

| AlexNameRandomBIPPP explică (pentru Yuoia):

O greseala de exprimare.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Sunt medicamente pe care sa le iei.

| AlexNameRandomBIPPP explică (pentru împreunăfacembine):

Asta stiam si eu, dar nu au efect.