| Chryssuu a întrebat:

sa va intreb ceva! De un timp incoace mi au aparut niste bubite pe picior.si una pe mana. dar nu is dinalea obisnuite. is mari sh mananca ff tare mai aless aceea de la picior...cred ca e din cauza ca am avut o besica ca apa.si am spart o.crede ti ca este ceva grav?sad astept cat mai multe raspunsuri.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karlikuicsddd a răspuns:

Buna, problemele de natura medicala sunt chiar probleme serioase care necesita consult medical, ce iti vom spune noi sunt eventual experienta proprie sau pareri. Ceea ce ai tu s-ar putea sa fie din cauza unor alimente de la care esti alergica, sau daca nu esti alergica la nimic cel mai probabil este sa fie din cauza stresului. Aceeasi problema o am si eu, am consultat un medic dermatolog si mi-a spus clar ca este din cauza stresului. Bubitele care ti-au aparut sigur nu am nici-o legatura cu basica pe care ai avut-o. Basica se formeaza de obicei la picior, din cauza pantofilor care te bat sau in cazul in care te-ai ars. Basica nu se extinde ca un neg happy. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, si iti va spune el despre ce e vorba :*. Succes!

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Ar putea fi o reactie alergica a organismului la anumite materiale textile (hainele pe care le porti), sau o alergie la ceva ce ai mancat si bubitele au aparut de la ficat (asa se intampla cand mananci ceva care nu este placut organismului, chiar daca tie iti place la gust).

| Bebitssaa a răspuns:

Buna, daca te mananca s-ar putea sa fie varicela...happy daca nu ai avut

| bogi_4749 a răspuns:

Sar potea sa fie boala Mana Picior Gura dakti apare si in gura sigur asta-i boala a avut un prieten dea-l meuhappy