| VladuCristianCo a întrebat:

Vreau sa intru in scoala de soferi si trebuie sa învăț logic dar imi pierd repede concentrarea. Aveti ceva suplimente de memorie ceva gen care sa la incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"pierd repede concentrarea. Aveti ceva suplimente de memorie"

îhî, avem și ai și tu: îi zice repetare - exersare

noroc!

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai ceva ai nevoie de o vizita la psihiatrie nu de medicamente de memorie, dar cel mai probabil e doar lene.

| Irinelp a răspuns:

Poți merge la farmacie și să ceri medicamente pentru concentrare.

| random1620 a răspuns:

Cineva mi-a spus ca pentru memorie am mancat dimineata inainte de examen banane cu nuci si cu miere. Am mai auzit si ca semintele fac bine pentru memorie.

*Dar sa stii ca memoria nu are absolut nici o legatura cu concentrarea. Concentrarea tine mult de vointa.
Si incearca sa te multi intr-un loc rexant sau ferit de lucruri care te pot distrage si fa-ti timp pentru invatat. (du-ti telefonul in alta camera daca trebuie, iti zic din experienta ca mi s-a intamplat)

| SetYourselfFree a răspuns:

Pentru memorie poti incerca sa iei lecitina

| Faranume97 a răspuns:

Eu tot ce faceam era inainte de a ma pune sa invat mancam pana ma saturam, si dupa ma puneam imediat sa invat, pe mine m-a ajutat enorm faza cu mancatul, incearca si tu, asta m-a facut sa ma concentrez mai bine... succes!

| VasileDumitrescu a răspuns:

Iti recomand Mind Lab Pro, Alpha Brain si Total Human. Eu folosesc Mind Lab Pro si sunt foarte multumit! Acum mai nou am citit de Total Human, un potential concurent cu Mind Lab Pro. Iti las linkuri mai jos sa studiezi.
https://nootropiceromania.com/......-pe-piata/

https://nootropiceromania.com/......exploziva/

https://nootropiceromania.com/......-pe-piata/

Acestea sunt cele mai puternice si legale suplimente nootropice!
Diferenta dintre ele si un Memo Plus este ca de data asta vei simti efecte. Singurul inconvenient este pretul destul de ridicat, dar din punctul meu de vedere merita!