| DonAddy a întrebat:

Salut TPU,

Ziua ma trezesc si ma simt monoton, fara prea mult chef de viata, deseori plictisit, etc. Sunt genul de persoana care sta destul de mult treaz noaptea (intrebarea este pusa la 3AM) si de obicei ma culc pe la 9-10 dimineata. Ideea este ca incepand cu orele 2-3 dimineata incep sa am foarte multa energie si pofta de viata (pana ma apuca somnul pe la 7-8AM). Am cautat pe google si se pare ca celorlalti chiar asta le lipseste... Ce ar fi de facut ca sa pot avea energia si dispozitia asta ziua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TehDevil a răspuns:

Poti incepe prin a te odihni corespunzator pe timpul noptii! Incearca sa-ti gasesti anumite activitati care sa te tina in priza pe timpul zilei, astfel vei fi obosit pe timpul serii si vei dormi noaptea!
Poti incepe sa practici un sport ceva care sa te solicite mai mult. Lipsa somnului de noapte, va lasa urme asupra ta pe viitor, daca vei continua cu acelasi stil de viata.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai daca tu nu dormi noapte, cum sa ai energie ziua laughing? Gaseste lucruri interesante de facut.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Asta pentru că noaptea este pentru odihnă, iar ziua pentru "a trăi".Și eu făceam la fel nopțiile, până mi-am dat seama cât de inconfortabil mă simt. big grin Culcă-te la 2 noaptea astăzi și mâine noaptea, la 1, apoi la 12, și tot așa până te regenerezi. big grin Dacă dormi în timpul zilei, dormi cam 1 oră, dacă dormi prea mult, cauzezi insomnie mai târziu. big grin Funda?