| Alex456456 a întrebat:

Salut tururor. Aproximativ 2 luni am locuit intr-un apartament unde era foarte mult mucegai, dar de doua saptamani m-am mutat. Ideea este ca unde ma duc, oamenii zic ca este un miros urat si trag foarte tare de nas. Imi fac duș in fiecare zi, nu stiu de unde ar putea fi mirosul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adică tu miroși urît? sau ce, ca ai inceput cu apartamentul ca are mucegai, si după ai continuat ca unde ma duc oamenii zic ca este miros urît, explica ne despre ce este vorba.

| Yuoia a răspuns:

Hainele le-ai spalat, sau au imbibat in ele mirosul de mucegai?
Apoi, cum ti-a spus si pisicuta, e nevoie si de deodorant (NU antiperspirant!).

| Alex456456 explică (pentru Yuoia):

Hainele le-am schimbat. Folosesc rexona motionsense cobalt dry for men.

| Yuoia a răspuns (pentru Alex456456):

Verifica sursa mirosului: haine, genti sau corpul tau. Se poate ca transpiratia sa se imbibe in haine. Daca este de la corp, mergi la medic sa vezi de ce transpiratia ta are un miros asa de urat. Pentru ca este o afectiune medicala.

| pisciutza19 a răspuns:

Obisnuiesti sa folosesti deodarant si stick dupa dus? Daca nu iti recomand au la supermarket ogramada de alegeri sau poate ca deo si stick-ul care il folosesti sa obisnuit coprul cu ele si trebuie sa le schimbi.Ai Facebook ceva unde am putea vb mai detaliat?

| Alex456456 explică (pentru pisciutza19):

Folosesc Rexona motionsense cobalt dry for men, roll-on.