| SergiuuTOXX a întrebat:

Salut tuturor, am venit cu o întrebare pe care sunt enorm de curios sa vad daca au mai întâmpinat-o alții. Să încep, am 17 an și pe la vârsta de 15 ani și la fel și acum am o " problemă". Eram la școală și am făcut o tâmpenie și am fost chemat de director la el și a strigat, eu de la frică făcusem pe mine. Și la fel și acum la anii ăștia daca primesc o palmă după ceafă sau daca strigă cineva fac pe mine. Am fost și la medic și o spus că totul e in regula, sunt ok! Va rog ce sa fac că sa nu mai am problema asta și cum sa scap de ea sa nu mai fiu așa fricos? Cel mai bun răspuns, fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Fa exercitii pentru intarirea muschilor respectivi, adica te opresti de mai multe ori itre timp.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Mergi la psiholog. Este cel mai bun sfat pe care as putea sa ți-l dau. Este clar ca ai anumite probleme, poate anumite traume din trecut. Iar mergând la psiholog, vei trece peste aceste probleme.