| anonim_4396 a întrebat:

Am probeleme cu id-urile pe care le am. Primesc add-uri cam in fiecare zi de la boti. Ce sunt astia? Si ce vor? Voi primiti? Aveti vreo idee cum sa scap de acesti boti super enervanti? Azi am intampinat o problema am primit add de la un id, i-am dat ignore am inchis messengerul si am primit la loc acelasi add de la acelasi id. Am repetat lucrul asta de 10 ori si la fel, dau ignore primesc add de la acelasi id.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De fapt nu primesti sa le dai add ci primesti niste mesaje sa intri pe diferite site-uri.Scapi foarte usor de ele.Intri in Messenger - Preferences - Ignore list si setezi pe Ignore anymore who is not in my Yahoo Contacts. - OK

| Sihastrul a răspuns:

Da-le ignor in continuare, apoi/messenger/preferences/ignore list/bifezi prima optiune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa reduci numarul lor iti recomand sa nu iti mai postezi id de yahoo pe diverse site uri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-am postat id-ul pe nici un site. Eu nu sunt genul de om sa-mi postez id-ul pe site-uri. Acest id il folosesc in mediul academic, deci lume normala il stie. Nu este pe nici un site. Repet. Nu este pe nici un site!

| Sihastrul a răspuns (pentru anonim_4396):

Cineva vrea sa te scoata de pe mess/sa-ti schimbe status-ul... pustani care se "amuza"

| darkprincesskiss a răspuns:

Si eu si prietenii mei avem aceeasi problema. Eu le-am dat accept dupa i-am bagat la offline si i-am sters din lista si am scapat momentan. Nu cred ca sunt periculosi happy

| MeowwPisic a răspuns:

Nu inteleg ce inseamna boti?