| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. De cateva zile ma confrunt cu stari de rau, mi e greata nu pot manca nimic am tot incercat sa ma fortez insa mananc doua muscaturi si gata ca simt ca mi vina inapoi. Am un gol in stomac insa dupa cum am spus nu pot manca. Sunt o fire foarte sensibila si daca ma fortez deja mi se intoarce stomacul pe dos. Menstruatia imi intarzie de cateva zile, viata sexuala nu mi am inceput-o. Da-ti-mi un sfat ce sa fac sa mi pot reveni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul stie, trebuie ecografie sa vada cauzele, mergi la medicul de familie sa te consulte.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, sa ti se faca investigatii medicale!

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic!

| username07 a răspuns (pentru dullcat):

Am fost de multe ori si nimeni nu mi face nimic. Am fost mai demult si la urgente am stat 5 ore ca sa intelegi si dupa am plecat acasa ca nu ma baga nimeni in seama. Acum doi ani am fost sa-mi fac niste analize de sange, nu mi au gasit nimic au zis ca am nevoie de vitamina D si sa mananc fructe si legume deci in cazul asta chiar nu stiu ce sa fac. Am momente si momente cand ma simt rau dar dupa imi trece, in schimb pofta de mancare nu am. Asa am fost de mica, am umblat pe la toti doctorii si mi-au zis doar ca am stomacul sensibil atat.

| RaluAle00 a răspuns:

Răspunsul: Du-te la medic.El poate sa îți spună ce ai.Si mai ales cu mâncatul daca vezi că nici mâncare nu poți mânca și deja îți e rău nu mai sta.