| InoKo a întrebat:

Salut tuturor de pe TPU. Ma pregatesc sa intru la facultatea de medicina...Pentru asta imi testez capacitatile.Deaceea va rog sa-mi puneti intrebari daca aveti careva legate de acest domeniu. O sa va fiu recunoascatoare si in acelasi timp bucuroasa sa va raspund! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Care este traseul radacinii senzitive a nervului trigemen?

Abh
| Abh a răspuns:

Ca si medic trebuie sa ai empatie pentru bolnav, adica sa fii capabila sa te transpui in pielea lui si sa intelegi ce simte el. Daca nu poti intelege suferintele oamenilor, te sfatuiesc sa alegi alta meserie.

| InoKo explică:

Eu am mai multe domeni spre care ma indrept.De exemplu:dermatologie, endocrinologie, chirurgie, neurologie.Stiu ca trebuie sa ma hotarasc. Dar pe tine ce te atrage?

| AoBo a răspuns:

Si eu ma pregatesc pentru medicina. Ce specialitate te-ar atrage?

| AoBo a răspuns:

Cardiologie sau neurochirurgie... oricum, mai sunt de facut multi pasi pana atunci tongue

| AoBo a răspuns:

Succes !