| DanyN98 a întrebat:

Salut tuturor. M-am operat la degetul aratator de la mana dreapta,am avut panaraitiu. La inceput nu am stiut ce e si cateva zile nu am actionat cu nimic,credeam ca se va retrage singura umflatura. Bun, acum 3 zile mi-a curatat locul,m-a pansat,mi-a dat antibiotic,si astazi cand sa imi schimbe iar pansamentul am vazut ca pielea( ce a mai ramas din piele) de langa unghie arata oribil,de parca ar fi arsa. Chirurgul a spus ca arata cum trebuie,dar problema e alta, nu imi simteam si nici nu imi puteam misca degetul...Nu cred ca a ajuns asa repede puroiul la os sau altceva care sa-mi afecteze degetul...dar oricat de rau ar arata locul unde a fost acel abces, nu cred ca ar trebui sa afecteze mobilitatea. E vreun pericol sa-mi fi fost afectat degetul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da normal așa arată. Dar își va reveni. Te va pansa de vreo 10 ori.
Preusupun că te-a durut rău după intervenție.
Acum încă simți amorțit degetul dar își va da drumul cam după 10 zile.
Practic simți amorțit degetul o perioadă pentru că acolo s-a intervenit, s-a tăiat, s-a operat. Eu tind să cred că totul va fi ok după ce îți va trece și te va pansa.

| DanyN98 explică (pentru Anonimuserr):

Da,vreo ora m-a durut ingrozitor dupa ce a trecut anestezia. Astazi m-a pansat a 4-a oara,a spus ca totul arata cum trebuie, se vindeca bine, si i-am spus si de deget, mi-a zis sa ma fortez putin mai mult si am putut sa-l indoi in cele din urma. Oricum, sunt sanse sa scap de bandaj pana la revelion? Intreb deoarece am observat ca esti informat despre probleme de genul happy

1 răspuns: