| Maky_3822 a întrebat:

Salut tuturor si la multi ani tuturor fetelor pentru ziua de astazi si cea de 8 martie. Eu sunt un copil de 14 ani, 1.70 inaltime, 65 kg s. De aproximativ 3-4 saptamani fac 100 de flotari in cate 10 seri, in fiecare zi. Propuneti-mi si mie cateva programe pentru cresterea fortei(nu neaparat pentru cresterea masei musculare) si pentru a ma inalta/slabi.winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| X a răspuns:

Mai nu esti proportionat rau trebuie sa ai -10 fara de inaltime cam 60 ar trebui 65 nu-i rau nu-s toti perfecti in afara de minehappy glumeam.incearca abdomene!

| DiNiSka a răspuns:

Inotul est eun sport care te inaltzeaza eu proctic inotul si m-am inaltzat si am slabit happyhappyhappy

| marina_3808 a răspuns:

Alearga sau fa un sport anume CSM...

| Maky_3822 explică:

Pai in oras la mine(Ramnicu Sarat) nu se fac cursuri decat vara, iar mie imi e putin cam frica de apa laughing. O sa incerc sa fac cateva cursuri sa invata sa inot apoi o sa ma duc singur la bazin.
Eu mai joc si baschet destul de des, vara trecuta jucam zilnic, acum ca e scoala joc saptamanal, dar practic acest sport afara, la un liceu pe un teren de bitum. Asta ma ajuta sau ma dezavantajeaza?