| andreigustaviol a întrebat:

Salut, vreau sa ma bag iar la sala, ce ziceti sa fac: cardio inainte de antre( alergare 30 de min) si dupa cu greutati sau exercitii cu greutiati si dupa cardio ( alergare 30 de min, sau alergare 30 la inceput sala si dupa inca 30, sfaturi va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu ne-ai zis si care e scopul tau la sala. Vrei sa slabesti sau masa musculara? Daca vrei sa slabesti, faci cardio la final in special, atunci arzi mai multe grasimi. Daca vrei masa muscular, nu te agita cu jumate de ora de cardio, poti sa faci 10-15 minute si in rest faci greutati.

| andreigustaviol explică (pentru AndreiWeisz):

Ahh, am uitat, sorry. Vreau sa si slabesc si sa pun si masa.....am 1.74/75 17 ani si 75kg vreau sa mai ma si inalt sa si slabesc, am facut sala doi ani, dar nu prea am rezultate. helf