| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

SALUT, vreau sa refurmulez intrebarea. Mentionez sa ma ajute cei care au mai trecut prin d-astea. Tot a inceput intr-o zi, ma simteam perfect. Am mai fost pe afara, ceva normal. Era soare, caldura aia de 40 grade, am udat cainele cu un furtun cu apa, dupa mi-am pus si eu apa in cap ca na era cald si nu a fost prima data cand am mai facut aia. Bun stress si multe chestii pe cap. Am mai avut ceva nopti in care nu prea am dormit, eram ocupat la calculator. Am facut chestia cu furtunul, am intrat in casa, m-am pus in pat, am stat bine mersi. Am plecat afara langa masina, stateam pur si simplu dintr-o data am ametit, am vazut in campul vizual ceva alb sa zic asa luminos. Dupa am vazut multi purici asa si dupa ceva minute mi-a trecut....analize tot Ok. Am avut oxigenul in sange 65 cam asa, am luat pastile, a trecut ameteala. Dar efectiv ma confrunt cu o stare foarte naspa, zici ca nu mai pot sta singur in camera, trebuie sa vorbesc cu cineva. Uneori am chef de vorba, alteori nu am chef de nimic, ma agit, simt o presiune in cap, am imaginea ciudata, asa indepartata intr-un fel. Observ greu persoanele sau lucrurile pe care prietenii le arata gen la distanta ..inca mai vad purici dar nu extrem de multi sa fie deranjant. Care ma poate ajuta? Efectiv nu stiu ce sa mai fac, m-am simtit 2 zile mai ok, dupa iar au inceput starile astea, parca vreau sa fac ceva dar efectiv nu as avea chef, parca nu-s in corp. Nu stiu cum sa explic... motivatie si tot s-a dus. La fel noaptea cand dorm, visez multe vise sar asa din vis in vis cand ma trezesc dimineata, apoi adorm. Efectiv cand citesc un text citesc gresit si citesc o alta chestie diferita sau il citesc greu, va rog care ma poate ajuta, efectiv nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Efectiv cand.citesc un text Citesc gresit ...citesc greu va rog care ma poate ajuta "

te ajuți singur. "Metoda" se numește LECTURĂ așa că perseverează. Nu e din cauza furtunului ăla invocat in primele rânduri

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru sierra1):

Nu prea intelegi ce am vrut sa spun. intr-un fel nu ma pot concentra pe ce citesc. dar mersii ori cum pentru ajutor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești bolnav. Te poate ajuta un medic.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru sadrian46):

Am observat la ce medici avem in Romania sigur ma poate ajuta

| Caro34 a răspuns:

Știi ca nu e bine sa pui apă rece pe tine când afară sunt 40 grade? Corpul tău are o temperatura mai mică, iar asta te poate îmbolnăvi! Fa-i plimbări, sport, mănâncă chestii ușoare și fă-ți niște analize! Lichidele să nu lipsească și dormi! Numai bine!

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru Caro34):

Analize si tot ok absolut totttt... inclusiv la inima am facut control la plamani

| rhdjskdjjcjfjdjx explică:

Reformulez*