| Jhonny48 a întrebat:

Am fost azi la un prieten si ne-am udat cu furtunul si mi-a udat si tlefonul putin dar am vazut ca merge dar cand vreau sa-l pun la incarcat nu mai merge. Vreo idee ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| muhuaxela a răspuns:

Tre` sa pui bateria si telefonul langa ceva cald, ca sa iasa toata apa.

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Desface-l si caratai toate piesele din el cu ceva alcool sau curata unde vezi ca a ruginit. Si eu am varsat apa peste telefon si i-am curat rugina de la contactele de la baterie si acum merge.

| Ciuuf a răspuns:

Scoate bateria si las-o sa se usuce vreo o ora sar sterge si telefonul...bateria trebuie uscata 100%

| MâţaD a răspuns:

Sa nu se fi udat inauntru.Cel mai bine ar fi sa il desfaci si sa il verifici. daca nu merge du-l undeva unde sa il repare.

| Jhonny48 explică:

Citste si cardul dar rareori si daca il pun la incarcat la cablu d date la pc nu merge mai mult se descarca decit s incarca!

| drdre a răspuns:

Desfal cu surubelnita in cat mai multe parti psoibile si lasa-l la uscat apoi reincearca