| anonim_4396 a întrebat:

Salutare all, am si eu o problema, acum 2 luni am avut o problema sexuala adica (am avut scurgere) si nu am tratat-o" adica am luat pastile, dar nu prea a mers....si acum cand vreau sa fac sex nu mi se scoala penisul, se scoala putin timp de 1 minut sta in erectie, si nu stiu exact ce sa fac, ziceti-mi ce pot face, cu siguranta am apelat la voi pentru ca aveti mai multa experienta....va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde de natura infecţiei pe care ai avut-o şi dacă ai luat pastilele la prescrierea medicului, precum şi dacă infecţia a fost tratată complet ( sau nu ).

Dacă NU ai fost la medic pentru acea infecţie şi ai luat aiurea tablete, sau dacă infecţia NU este ÎNCĂ tratată complet ( dacă mai ai scurgeri, mâncărimi, usturimi, etc. ), atunci TREBUIE să mergi URGENT la medic!

Dacă infecţia este tratată corespunzător şi nu mai persistă la momentul actual, atunci NU ea este cauza disfuncţiei erectile.
E nevoie de consult de specialitate şi tratament ( prescris de MEDIC ) corespunzător cauzei care determină disfuncţia!

| Guma77 a răspuns (pentru bursuc001):

Mersi, pentru sfaturi, cand am inceput sa iau pastilele nu am consultat niciun medic, le-am luat cum se zice dupa sfaturile altora: si app.azi am fost la spital si am vorbit cu un asistent i-am zis care este treaba si mi-a zis sa vin maine la spital sa ma duc la doctorul(...)ca poate sa se agraveze in timp.

| bursuc001 a răspuns (pentru Guma77):

Cu plăcere!

Da, asistentul are DREPTATE.

Toate cele bune.

| Guma77 a răspuns (pentru bursuc001):

Bah frate, fusei azi la spital si imi zise medicul, ca s-ar putea sa fie prostata...crying((((((((((

| bursuc001 a răspuns (pentru Guma77):

Indirect, poate avea legătură cu prostata ( deoarece afecţiunile crează o "indispoziţie" fizică, ca să zic aşa )...
Bănuiesc că ti-a dat să faci ceva analize şi apoi o să-ţi dea tratament.
Poate fi doar o simplă răceală la prostată, nu te stresa.

| Guma77 a răspuns (pentru bursuc001):

Ai dreptate, mi-a dat sa fac analizele si sa merg la el cu rezultatele.