| marius1605 a întrebat:

Salutare.Am 23 de ani si am o problema care ma nelinistete.Deci am crize cum au cei care au astm cu sufocare si respiratie suieratoare.Nu pot sa fac aproape nimic. Daca alerg daca ies putin la frig sau daca imi este foarte cald atunci am aceste simptome.Am fost la controale si mi-au spus ca nu am astm.Am facut test de alergie si mi-au spus ca nu sunt alergic.Am facut teste la plamani mi-au spus ca e totul in regula.Am primit un inhalator care m-a ajutat cam un an dar acum nici ala nu ma ajuta.Nu stiu ce sa mai fac, ce teste sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ce descri tu pare atac de panica.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai probleme cardiace? Cu inima ai fost la un control?

| marius1605 explică (pentru floresdemayo):

Am fost si nu am nici o problema

| Donsavas a răspuns:

Sa nu fie un atac de panică. Poate esti tu mai anxios. Te ai gandit sa mergi la un control psihiatric? Manipuland Creierul, respiratia se poate ușura.

| marius1605 explică (pentru Donsavas):

Atac de panica nu poate fi pentru ca am problema asta de mic copil doar ca nu era atat de sever de aproximativ 3 ani sa agravat situatia